شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

اجازه کار در ترکیه

  • Contacts
  • اجازه کار ترکیه (1)
  • اجازه کار ترکیه (2)
  • اجازه کار ترکیه (3)
  • اجازه کار ترکیه (4)
  • Yabancı Çalışma İzni

 اجازه کار در ترکیه

دو راه برای دریافت اجازه کار در کشور ترکیه وجود دارد ، اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارمند و اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارفرما

 اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارمند

در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد .

در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه ، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید . بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد .

فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۶۰ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید .

توجه فرمایید، تخصص و درامد زایی شما برای شرکت ترکیه ای باید در حدی باشد که شرکت اقدام به دریافت اجازه کار برای شما نماید. بر اساس قوانین وزارت کار هر شرکت در ازای استخدام هر کارمند خارجی باید بیمه ۵ کارمند ترک را بپردازد که در حدود ماهی ۲۰۰۰ لیر ترکیه جدا از حقوق شما برای شرکت هزینه دارد.

اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارفرما (ثبت شرکت)

در روش دوم شما با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید در خواست اجازه کار کنید، ابتدا اجازه کار یکساله سپس ۲ ساله و بعد از ان اجازه کار ۳ ساله ترکیه را میتوانید دریافت کنید.

در صورتی که ۵ سال متوالی موفق به دریافت اجازه کار شدید و در طول ۵ سال کمتر از ۶ ماه در خارج از ترکیه بوده اید، میتوانید درخواست ملیت ترک (پاسپورت ترکیه) و یا اجازه کار مستقل ( مادام العمر) نمایید.

توجه فرمایید بعد از پایان هر دوره کارت اجازه کار شما اسناد مدارک و پلان کاری شما در وزارت کار بررسی میشود بنابراین:

  1. ۱٫ شرکت شما باید فعال باشد.

۲. سود شرکت در سال اول و دوم زیاد الویت ندارد ولی در سالهای سوم ، چهارم و پنجم مورد توجه قرار میگیرد (شرکت باید سود معقولی داشته باشد)

۳. برای دریافت و تمدید اجازه کار ترکیه باید بیمه ۵ شهروند ترک را بپردازید (حداقل ۶ ماه قبل از اتمام تاریخ کارت اجازه کار شما)

۴. برای تمدید کارت ۶۰ روز قبل از اتمام تاریخ مدارک لازمه را ارسال نمایید.

۵.با مدارک ثبت شرکت در ترکیه میتوانید برای دریافت اقامت ۱ ساله ترکیه اقدام کنید ( وقتی برای بار اول اقدام به اخذ اجازه کار می کنید ارسال اسکن کارت اقامت برای اداره کار ضروری است)  بعد از دریافت اجازه کار ترکیه ، مدت زمان کارت شما به عنوان اقامت ترکیه نیز محسوب میشود , یعنی در صورتی که اجازه کار ۳ ساله دریافت کرده اید نیاز به مراجعه جهت دریافت اقامت ترکیه ندارید و مدت زمان اجازه کار مدت زمان اقامت نیز محسوب میشود.

۶.  قبل از ارسال مدارک برای اجازه کار بلند مدت پاسپورت شما زمان کافی داشته باشد , اجازه کار حداکثر تا ۶ ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت شما داده میشود یعنی اگر درخواست اجازه کار ۲ ساله ترکیه می دهید پاسپورت شما باید ۲ سال و ۶ ماه زمان داشته باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطالب سایت محافظت شده