شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

 افتتاح حساب در ترکیه

  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (1)
  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (2)
  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (3)
  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (4)
  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (5)
  • افتتاح حساب بانک در ترکیه (6)

 افتتاح حساب در ترکیه

 

 افتتاح حساب در ترکیه ،اولین قدم پس از مهاجرت!

 افتتاح حساب بانکی در ترکیه اصول و قواعد خاص خود را دارد که رعایت آن ها منجر به سپری کردن زندگی به صورت راحت تر در این کشور می شود.در واقع داشتن حساب بانکی در هر شهر و کشوری از الزامات زندگی در آن مکان به شمار می آید. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، احتمالا افتتاح حساب جزیی از اولین گام هایتان خواهد بود. حال اگر قصد افتتاح حساب در این کشور را دارید، با سوالات بسیاری رو به رو خواهید شد. از آن جایی که در مطالب پیشین به بررسی افتتاح حساب در ترکیه، به صورت اجمالی پرداخته ایم، در این مطلب قصد داریم آن را به صورت جزیی و دقیق برایتان شرح دهیم.  پیشنهاد می کنم که مطلب چگونگی افتتاح حساب در ترکیه را به هیچ وجه از دست ندهید. با ما همراه باشید.

 

نحوه ی دریافت شماره مالیاتی در کشور ترکیه

اولین نکته ای که باید در مورد آن آگاه شوید این است که در کشور ترکیه برای انجام هر عملی نیاز به یک شماره ی مالیاتی دارید. به این شماره ی مالیاتی در زبان ترکی ورگی نو ماراسی گفته می شود. بنابراین جهت افتتاح حساب در ترکیه ابتدا باید شماره مالیاتی دریافت کنید. حال باید بدانیم چگونه می شود شماره مالیاتی دریافت کرد؟

 

بدین منظور باید به اداره مربوطه در نزدیکی محل زندگی خود مراجعه کنید. یافتن ورگی دایرسی یا به عبارتی اداره ی ورگی نزدیک محل زندگی تان کار بسیار کار ساده ای است. تنها کافی است در اینترنت جستجو کنید و نزدیک ترین اداره ی ورگی به خود را یافته و به آن مراجعه کنید. بعد از مراجعه به اداره ی مربوطه و نشان دادن پاسپورتتان، به شما یک برگه ی A5 تحویل داده خواهد شد که باید آن را پر کنید. موارد خواسته شده در این برگه شامل نام و نام خانوادگی شخص متقاضی و پدر و مادر او، شماره تلفنی که در ترکیه استفاده می کنید و یک آدرس است. نکته ای که باید بدانید این است که آدرسی که در این فرم می نویسید اهمیت ندارد که آدرس کجا است؛ می توانید آدرس هتل مورد اقامتتان را بنویسید. در ادامه بعد از تکمیل این برگه و امضا کردن آن، آن را تحویل می دهید و پس از انتظار مدت زمانی حدود ۵ دقیقه، شماره ی مالیاتی خود را دریافت خواهید کرد. اطلاعات مالیاتی شما بر روی یک برگه ی A5 ثبت و به شما تحویل داده شده که باید آن را همیشه نگهداری نمایید.

مهم ترین مورد در این خصوص این است که تمامی بانک ها در ترکیه برای ایرانیان حساب باز نمی کنند و تنها بانکی که امروزه به چنین عملی دست می زند بانک زراعت است. البته حتی تمامی شعب این بانک نیز برای ایرانیان حساب باز نمی کند و این امر به نظر رئیس شعبه بستگی دارد. بنابراین باید به دنبال شعباتی از بانک زراعت بگردید که برای ایرانیان اقدام به افتتاح حساب می کند. بعد از یافتن شعبه ی مورد نظر از بانک زراعت، با به همراه داشتن برگه ی A5 و پاسپورت خود، نسبت به باز کردن حساب بانکی اقدام نمایید. نکته ای که باید در مورد آن آگاه شوید، این است که شما امکان افتتاح دو نوع حساب بانکی را دارید. یکی از این حساب ها، حساب ارزی (دلار یا یورو) است که بسته به علاقه ی خود انتخاب خواهید کرد. اما باید بدانید این یک حساب بین المللی نیست. این بدان معنی است که از خارج از کشور ترکیه امکان واریز پول به این حساب ها را ندارید. نوع دوم حساب، حساب به صورت لیر است.

 

در نهایت یک دبیت کارت دریافت خواهید کارت. توجه کنید این نوع کارت با کردیت کارت بسیار متفاوت می باشد. در واقع دبیت کارت از جنس ویزا کارت است و بر روی حساب لیر شما می باشد و می توانید توسط آن از دستگاه ها خرید کرده و از بانک ها پول بردارید. در نهایت بعد از تحویل دادن مدارک خود، مدارک شما برای استعلام فرستاده خواهد شد. این امر بین ۲،۳ ساعت تا یک روز به طول خواهد انجامید. بنابراین فردای روز مراجعه خود، دوباره به بانک بازگردید و پس از باز کردن حساب مدارک خود را دریافت کنید. سوال دیگر در این خصوص این است که آیا  با افتتاح حساب در ترکیه سود به سپرده ایرانیان تعلق می گیرد؟ پاسخ این سوال را به طور مفصل در مطالب بعدی به شما ارائه خواهیم داد.

نکات مهم در زمینه افتتاح حساب بانک در ترکیه 

اولین شرط جهت افتتاح حساب در ترکیه داشتن اقامت این کشور است. بدین منظور باید کارت اقامت خود جهت افتتاح حساب ارائه دهید. این اقامت در همه ی زمینه ها منظور است و این بدان معنی است که چه اقامت تحصیلی داشته باشید چه کاری، چه اقامت دائم، می توانید در این کشور حساب بانکی باز کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. بنابراین اگر به صورتی توریستی و اقامت سه ماهه بدون ویزا، وارد خاک این کشور شده اید، اول باید به دنبال دریافت اقامت خود باشید. در مطالب قبلی به طور مفصل به مقوله دریافت اقامت دائم و موقت این کشور پرداخته ایم. لازم به ذکر است که در بانک های ترکیه، ماهیانه مبلغی از حساب شما به عنوان هزینه ی نگهداری از پول هایتان، کسر خواهد شد. جهت جلوگیری از این امر باید حسابتان در گردش باشد و در کم ترین حالت، قبض های خود را از این طریق پرداخت کنید. سیستم بانکداری آنلاین نیز به شما امکان کنترل حسابتان را می دهد. از این مورد غافل نشوید و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

کلام آخر
افتتاح حساب بانک در ترکیه تنها توسط بعضی شعبات بانک زراعت صورت می گیرد که قبل از آن نیازمند دریافت شماره مالیاتی هستید. برای دریافت شماره مالیاتی به نزدیک ترین اداره مربوطه به محل اقامتتان، با همراه داشتن پاسپورت خود مراجعه کنید. پس از دریافت شماره مالیاتی و مراجعه به بانک، با در دست داشتن پاسپورت و برگه ی A5 دریافت شده از اداره مالیاتی، نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

به همراه داشتن اصل کارت اقامت و کپی آن
به همراه داشتن اصل و کپی پاسپورت
به همراه داشتن شماره مالیاتی
جهت دریافت شماره مالیاتی خود یا vergi numarası باید به نزدیک ترین اداره مالیاتی محل زندگی خود مراجعه کنید. پیدا کردن نزدیک ترین اداره مالیاتی به محل زندگی خود را از طریق یک سرچ ساده در اینترنت انجام دهید. سپس با همراه داشتن پاسپورت و کپی پاسپورت به اداره مالیات یا vergi dairesi رفته با دادن آدرس و شماره تلفن، شماره مالیاتی خود را دریافت کنید. نکته ی مهم دیگر امکان افتتاح حساب به ارزهای دلار، یورو و لیر ترکیه می باشد. پس از اقدام به افتتاح حساب در ترکیه، پس از یک هفته کارت بانکی تان به صورت ویزا ست و یا مسترکارت صادر می شود. از محاسن چنین کارت هایی می توان به امکان خرید اینترنتی از تمامی کشورها اشاره کرد. هنگام مسافرت های خارجی می توانید به بانک های مستقر مراجعه کرده و وجه نقد به شکل پول محلی یا ارز معتبر جهانی مثل دلار و یورو دریافت کنید. یکی از انواع حساب ها در کشور ترکیه حساب سرمایه گذاری است. اگر مایل به دریافت سود از سپرده خود هستید، این نوع حساب را برای خود برگزینید. سود های موجود به گونه ای متفاوت از 6 تا 16 درصد متفاوت می باشد.

 

نکات مهم در زمینه افتتاح حساب بانک در ترکیه 

لازم به ذکر است که بانک های ترکیه، ماهیانه مبلغی از حساب شما به عنوان هزینه ی نگهداری از پول هایتان، کسر خواهد کرد. جهت جلوگیری از این امر باید حسابتان در گردش باشد و در کم ترین حالت، قبض های خود را از این طریق پرداخت کنید. سیستم بانکداری آنلاین نیز به شما امکان کنترل حسابتان را می دهد. از این مورد غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *