شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه


اقامت ترکیه

شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه

دو راه برای دریافت اجازه کار در کشور ترکیه وجود دارد ، اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارمند و اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارفرما

 اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارمند

در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد .

در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه ، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید . بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد .

فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۶۰ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید .

توجه فرمایید، تخصص و درامد زایی شما برای شرکت ترکیه ای باید در حدی باشد که شرکت اقدام به دریافت اجازه کار برای شما نماید. بر اساس قوانین وزارت کار هر شرکت در ازای استخدام هر کارمند خارجی باید بیمه ۵ کارمند ترک را بپردازد که در حدود ماهی ۲۰۰۰ لیر ترکیه جدا از حقوق شما برای شرکت هزینه دارد.

اخذ اجازه کار ترکیه به عنوان کارفرما (ثبت شرکت)

در روش دوم شما با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید در خواست اجازه کار کنید، ابتدا اجازه کار یکساله سپس ۲ ساله و بعد از ان اجازه کار ۳ ساله ترکیه را میتوانید دریافت کنید.

در صورتی که ۵ سال متوالی موفق به دریافت اجازه کار شدید و در طول ۵ سال کمتر از ۶ ماه در خارج از ترکیه بوده اید، میتوانید درخواست ملیت ترک (پاسپورت ترکیه) و یا اجازه کار مستقل ( مادام العمر) نمایید.

توجه فرمایید بعد از پایان هر دوره کارت اجازه کار شما اسناد مدارک و بیلان کاری شما در وزارت کار بررسی میشود بنابراین:

  1. ۱٫ شرکت شما باید فعال باشد.

۲. سود شرکت در سال اول و دوم زیاد الویت ندارد ولی در سالهای سوم ، چهارم و پنجم مورد توجه قرار میگیرد (شرکت باید سود معقولی داشته باشد)

۳. برای دریافت و تمدید اجازه کار ترکیه باید بیمه ۵ شهروند ترک را بپردازید (حداقل ۶ ماه قبل از اتمام تاریخ کارت اجازه کار شما)

۴. برای تمدید کارت ۶۰ روز قبل از اتمام تاریخ مدارک لازمه را ارسال نمایید.

۵.با مدارک ثبت شرکت در ترکیه میتوانید برای دریافت اقامت ۱ ساله ترکیه اقدام کنید ( وقتی برای بار اول اقدام به اخذ اجازه کار می کنید ارسال اسکن کارت اقامت برای اداره کار ضروری است)  بعد از دریافت اجازه کار ترکیه ، مدت زمان کارت شما به عنوان اقامت ترکیه نیز محسوب میشود , یعنی در صورتی که اجازه کار ۳ ساله دریافت کرده اید نیاز به مراجعه جهت دریافت اقامت ترکیه ندارید و مدت زمان اجازه کار مدت زمان اقامت نیز محسوب میشود.

۶.  قبل از ارسال مدارک برای اجازه کار بلند مدت پاسپورت شما زمان کافی داشته باشد , اجازه کار حداکثر تا ۶ ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت شما داده میشود یعنی اگر درخواست اجازه کار ۲ ساله ترکیه می دهید پاسپورت شما باید ۲ سال و ۶ ماه زمان داشته باشد .

فعالیت در حرفه های زیر در ترکیه به صورت مستقیم ممنوع است:

داروخانه، دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی ، محضر و ناخدا کشتی

موارد فوق بر اساس اخرین قوانین اداره کار ترکیه نوشته شده و بروز رسانی میشود.

وبسایت وزارت کار و امور اجتماعی قسمت اجازه کار ترکیه

www.csgb.gov.tr

با توجه به تماس های بسیار در ارتباط با ایجاد کسب و کار در ترکیه ، موارد زیر را به اطلاع همراهان ارجمند میرسانیم:

بازار کار ، نوع کسب و کار و قوانین کار در هر کشور متفاوت بوده و ریسک پذیری بالایی دارد .

شرایط کسب و کار در ترکیه با ایران و کشورهای دیگر متفاوت میباشد و قابل مقایسه نیست.

برای شروع هر نوع کسب و کار کوچک یا بزرگ در ترکیه شما نیاز به مشاورینی اگاه ، امین و با تجربه دارید تا قبل از اقدام به شروع فعالیت، انالیز دقیقی از فعالیت مورد نظر شما از قبیل براورد هزینه شروع کار ،هزینه کار در یکسال، سود تقریبی در یکسال، مصرف کار در یکسال ( بیمه،انواع، مالیات، هزینه های پنهان شرکت ) برنامه بازار یابی حرفه شما، قوانین و یا محدودیتهای حرفه مورد نظر ، در صورت امکان تشویقی ها و معافیتهای حرفه شما و…. به شما ارائه کند.

شرکت پارسیان آنتالیا  به همراه تیم حقوقی خود ، بعد از جلسه حضوری در دفتر مرکزی آنتالیا بر مبنای نوع فعالیت شما و گستردگی حرفه شما در طی ۲ هفته تا یک ماه گزارش تحلیلی دقیق و قابل اتکایی به شما ارائه میدهد . در صورت تمایل و توافق قرارداد مذکور تا یکسال با هدف نظارت بر کل سیستم و بازاریابی و مشاوره قابل تمدید است.

بدیهی است مشاوره برای شروع کار در ترکیه به دلیل گستردگی قوانین و شرایط خاص هر حرفه به صورت مکالمه تلفنی امکان پذیر نیست و نیازمند مشاوره حضوری و بررسی دقیق جوانب کار میباشد

مشاوره تخصصی در ارتباط با شروع کسب و کار، ثبت شرکت و اخذ اجازه کار به همراه تیم حقوقی با تعیین وقت قبلی تنها در دفتر مرکزی شهر آنتالیا انجام پذیر است.

شناخت شهر آنتالیا

 

شهر آنتالیا  ، مرکز استان آنتالیا ترکیه دارای مدارس دولتی و غیر انتفاعی مختلفی در مقاطع دبستان راهنمایی و دبیرستان میباشد. شرایط و هزینه ثبت نام در این مدارس متفاوت بوده و بسته به سطح دانش آموز متغیر میباشد. از این رو داشتن اطلاعات صحیح و به روز قبل از ثبت نام دانش آموز نیازمند مشاوره حرفه ای توسط کارشناسان با تجربه و مورد تایید اداره آموزش و پرورش آنتالیا میباشد.

شرکت رسمی پارسیان آنتالیا  دارای دپارتمان مشاوره تحصیلی در آنتالیا و مشاورین تحصیلی مورد تایید اداره کل آموزش پرورش آنتالیا بوده و خدمات خود را بعد از عقد قرارداد در دفتر آنتالیا به متقاضیان ارائه می کند.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دبستان، راهنمایی و دبیرستان دولتی و غیر انتفاعی در شهر آنتالیا ترکیه

-آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده از آموزش و پرورش ایران به همراه مهر تایید

-کارنامه و سوابق تحصیلی داخلی ایران و ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی

-گذزنامه

-اصل کارت های اقامت والدین و دانش آموز

-شناسنامه دانش آموز

خدمات شرکت پارسیان آنتالیا برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس شهر آنتالیا

-آشنایی و معرفی مدارس غیر انتفاعی و دولتی در مناطق مختلف شهر آنتالیا

-تور بازدید از مدارس

-ترجمه مدارک دریافت شده از آموزش و پرورش ایران و دریافت تاییدیه و معادل سازی مدارک

-ثبت نام دانش آموز در مدرسه مورد نظر

-معرفی رشته های دبیرستانی و مشاوره جهت انتخاب رشته دبیرستانی مناسب

تحصیل در دانشگاه آنتالیا آک دنیز

دانشگاه بزرگ و بین المللی آنتالیا، دانشگاه آک دنیز در مرکز شهر آنتالیا واقع شده و دارای ۵۵۰۰۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف و ۴۵۰۰ پرسنل رسمی بوده و دانشکده ها ، انستیتو های تحقیقاتی ‌و کالجهای مختلفی در آن وجود دارد.

دپارتمان مشاوره تحصیلی شرکت پارسیان آنتالیا شرایط و خدمات تخصصی ارزنده ای را قبل از ورود دانشجو به دانشگاه ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام دانشجو در دانشگاه بین المللی آک دنیز آنتالیا

-دیپلم تایید شده آموزش و پرورش ایران

-ریز نمرات دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی که به تایید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد

-گذرنامه

-کارت اقامت

-خدمات شرکت پارسیان آنتالیا برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا

-ثبت نام در کلاس های زبان ترکی مورد تایید دانشگاه ٱنتالیا با ارائه مدرک معتبر

-ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه آک دنیز آنتالیا

-مشاوره در رابطه با انتخاب رشته

– ثبت نام دانشجو در رشته ی انتخابی

*برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا داشتن مدرک آیلتس الزامی میباشد

 

اقامت ترکیه. شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه .شهروندی ترکیه. سرمایه گذاری در ترکیه .قوانین جدید خرید ملک در ترکیه .قوانین جدید اقامت ترکیه

error: مطالب سایت محافظت شده