شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

 سرمایه گذاری در ترکیه

  • سرمایه گذاری در ترکیه (1)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (2)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (3)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (4)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (5)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (6)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (7)
  • سرمایه گذاری در ترکیه (8)

 سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه این روزها مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. هدف بسیاری از افزاد از انتخاب این روش، علاوه بر راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در ترکیه، مهاجرت، به این کشور از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می باشد.
این روش برای افرادی که می خواهند یک مهاجرت مطمئن و برنامه ریزی شده به کشور ترکیه داشته باشند بسیار مناسب است. البته بهتر است قبل از اقدام همه ی جوانب را در نظر بگیرید تا مشکلی برای سرمایه تان در یک کشور خارجی ایجاد نشود.
ترکیه در زمینه هاي مختلفی نظیر احداث کارخانه، هتل، فروشگاه، بیمارستان و هم چنین طرح ها و پروژه هاي توسعه اي اقدام به جذب سرمایه گذار خارجی نموده است که بر اساس آمار موجود، ترکیه تا پایان سال ۲۰۱۸ موفق به جذب ۳۱ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور و جذب ۹۹ میلیارد دلار سرمایه خارجی شده است. اگر شما هم قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید، در ادامه با ما همراه باشید. (سرمایه گذاری در ترکیه)

در سال های اخیر، اقتصاد ترکیه رشد خوبی داشته و رشد ۸٫۹ درصد و ۷٫۴ درصد را در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به دست آورده است. همه این موارد نشان می دهد یک فعال اقتصادی مخصوصا ایرانی، می تواند به این کشور به عنوان یک جایگاه قابل قبول در صادرات و واردات نگاه کند.
اقتصاد ترکیه از نظر رشد بسیار شناخته شده است و علت آن نیز بودجه مالی بین المللی در دسترس آنهاست. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه در سال ۲۰۱۵ رتبه هفتم جهان را به دست آورد و در سال ۲۰۰۶ برای ۱۱٫۲ درصد از مردم ترکیه اشتغال ایجاد کرد. بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز، قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد.

چرا سرمایه گذاری در ترکیه ؟

اعطای زمین رایگان در منطقه صنعتی و آزاد غازي آنتپ و سامسون براي احداث کارخانه
در سایر مناطق نیز اتباع خارجی می توانند ضمن سرمایه گذاري در ترکیه از اخذ اقامت ترکیه دائم نیز برخوردار شوند.
در ماه می ۲۰۱۸ نیز با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف و بخصوص بخش مسکن، قانونی به تصویب پارلمان ترکیه رسید که به موجب آن به اتباع خارجی غیر مقیم نیز این امکان را می دهد که در کشور ترکیه هر نوع ملکی را خریداری کنند. این افراد در صورت دو سال حضور مستمر و بدون خروج از ترکیه می توانند از اخذ اقامت ترکیه نیز برخوردار گردند.
سرمایه گذاران خاجی برای سرمایه گذاری مستقیم در خاک ترکیه یا انجام معامله با سرمایه گذاران داخلی این کشور آزاد هستند.
سرمایه گذاران خارجی برای خروج اموال خود از ترکیه کاملا آزاد هستند.
سرمایه گذاران خارجی برای مالکیت اموال غیرمنقول در خاک ترکیه محدودیتی ندارند.
اگر در جریان سرمایه گذاری در ترکیه هر گونه اختلافی بروز کند، سرمایه گذار خارجی می تواند به دادگاه های محلی مراجعه کند.
سرمایه غیرنقدی سرمایه گذاران خارجی بر اساس قانون تجارت ترکیه ارزش گذاری می شود.
شرکت های خارجی موضوع این قانون می توانند شهروندان خارجی را که مجوز وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه را دارند به استخدام خود درآورند.
به شرکت های خارجی اجازه داده می شود که دفاتر نمایندگی خود را مطابق قانون افتتاح کنند.
اموال سرمایه گذار خارجی سلب مالکیت یا مصادره نخواهد شد؛ مگر برای اهداف مصالح عمومی که در این صورت نیز بر اساس فرآیندهای قانونی، زیان ها جبران خواهد شد.

شرایط سرمایه گذاری در کشور ترکیه:

در زمان ثبت شرکت در ترکیه، باید به قوانین و مقرارات بیان شده عمل کرد. مدارک زیر برای ثبت شرکت وسرمایه گذاری در ترکیه مورد نیاز می باشد:
گواهی رسمی وابستگی (چهار کپی، یک مدرک اصل)
در مورد اینکه شریک خارجی، یک شخص حقیقی است، مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:برای هر سهامدار حقیقی، دو کپی از گذرنامه هایشان.
امضاء رسمی دادخواست (دو کپی)
کارتهای هویت رسمی مدیران شرکت (یک کپی)

اعطای امتیاز شهروندی ترکیه به سرمایه گذاران خارجی

ترکیه به سرمایه گذاران خارجی که مبلغ مشخصی را به عنوان سرمایه گذاری دائمی به این کشور منتقل کنند، بلافاصله امتیاز شهروندی اعطا می کند.
بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که در تاریخ ۱۲ ژانویه سال ۲۰۱۷ در روزنامه رسمی کشور منتشر شد، به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری مستقیم حداقل با مبلغ ۲ میلیون دلار و یا به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ یک میلیون دلار سرمایه گذاری کنند و تا سه سال این اموال را نفروشند؛ پس از انجام تحقیقات لازم توسط وزارتخانه های اقتصاد و محيط زيست کشور، از سوی شورای وزیران امتیاز حق شهروندی خارج از نوبت به آنها داده می‌شود.
بر اساس این قانون سرمایه‌گذاری در ترکیه کارخانه ای تاسیس کرده و ۵۰ شهروند ترکیه را استخدام کنند و یا سپرده سرمايه گذاری۲ میلیون دلاری به مدت ۳ سال در بانک های کشور انجام دهند و یا اوراق قرضه دولتی با مبلغ ۲میلیون دلار را خریداری و به مدت سه سال مالکیت آن را تضمین کنند، نیز امتیاز شهروندی کشور خارج از نوبت را به دست خواهند آورد.
بر اساس اصلاحیه این قانون، در مورد تعیین ارزش پولی سرمایه؛ نرخ ارز موثر و رسمی از سوی بانک مرکزی ترکیه اساس گرفته می شود.
شایان ذکر است که هدف از اعطای امتیاز شهروندی، تشویق سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ترکیه می باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه از روشی متفاوت

شرط سرمايه‌گذاری در ترکیه ، املاک و مستغلات به ارزش بيش از ۲۵۰ هزار دلار
براساس آخرين تصميم دولت، نحوه اخذ شهروندي تركيه تغيير كرده است و كليه اتباع خارجي كه بتوانند در املاك و مستغلات تركيه به ميزان ۲۵۰ هزار دلار سرمايه‌گذاري كنند، شهروندي تركيه اعطا مي‌شود.

زمانيكه شما ملكي را به ارزش بيش از ۲۵۰ دلار آمريكا خريداري مي‌كنيد، در واقع درخواست شما به اداره كل زمين و كاداستر كشور تركيه ارسال مي‌شود. بعد از ارسال درخواست، آن‌ها گزارش سرمايه‌گذاري شما را بررسي و ارزشيابي كرده و اسناد انتقال زمين را بررسي مي‌كنند. اداره كل زمين مدارك شهروندي را در مدت ۳ تا ۷ روز تاييد مي‌كند. شما مي‌توانيد به محض دريافت تاييديه به اداره مهاجرت رجوع كرده و مدارك مربوط به اقامت همزمان را نيز دريافت كنيد. بعد از اين مرحله، شهروندي خودتان را مي‌توانيد از اداره كل جميت و شهروندي دريافت كنيد. نحوه اخذ شهروندي تركيه در يك پروسه زماني به طول خواهد كشيد. كارشناسان شركت پارسیان آنتالیا مي‌توانند در زمينه سرمايه‌گذاري در ترکیه در زمينه املاك و مستغلات به شما شهروند گرامي كه قصد مهاجرت به تركيه را داريد كمك كنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطالب سایت محافظت شده