شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

آلانیا

آلانیا


آلانیا

آلانیا شهری تاریخی در جنوب کشور ترکیه است ، که شمال آن به کوههای توروس و جنوب آن به دریای مدیترانه محدود است و در 135کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد، آلانیا به طور غیر قابل تصوری در دهه گذشته رشد کرده ، به طوری که در این شهر اماکن مسکونی و توریستی فراوان وجود دارد و جمعیت آن در فصل تابستان به بیش از 250.000 نفر می رسد و یکی از زیباترین شهرها به شمار می رود.آلانیا یک مرکز تفریحی بسیار زیبا با هتلهای بسیار مدرن و رستوران های دریائی ، کافه ها و بارهای مجلل میباشد کوه توروس منظره خیره کننده و دلفریب در اطراف شهر ایجاد کرده است . در شهر بندرگاهی زیبا وجود دارد که توسط برج سرخ احاطه شده است . این شهر دارای فرودگاه بین المللی میباشد که پرواز مستقیم از بیشتر شهرهای اروپائی را دارا میباشد .
این شهر دارای آب و هوای بسیار مطبوعی میباشد زمستانهائی معتدل و تابستانهائی آفتابی که لذت شنا را در تمامی فصول سال به بازدید کنندگان این شهر میدهد . این منطقه تقریبا 10 ماه از سال هوای آفتابی دارد .
چه چیزی شما دوست دارید در آلانیا میل کنید ؟ به ما اجازه دهید که به شما یادآوری کنیم : پیدا کردن چنین تنوع غذایی از همه آشپزخانه های خوب جهانی ممکن نیست.طعم غذاهای ترکی انواع شش کباب که توسط سرآشپزها   تهیه می شود و غذای سنتی آلانیا محسوب میشود و همینطور انواع بورک و پیده های سنتی را در این شهر زیبا میتوانید امتحان کنید به همراه  تنوع غذاهای اروپائی در رستوران های مختلف  اروپائی و شرقی .
آلانیا شهر ساحلی می باشد که در جنوب ترکیه  می باشد. با سواحلی شنی ، آثار باستانی بسیار ، طبیعت مدیترانه ای بکر و البته بازار و هتل های بسیار ،این شهر یکی از شهرهای استان آنتالیا  محسوب می گردد . آلانیا از شرق به شهر قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات وسیده  متصل می باشد.آلانیا از نظر سواحل تمییز ماسه ای ، دریای کریستالی و آب و هوای ملایم مدیترانه ای در جهان معروف و مشهور می باشد.گذشته تاریخی‌ ، جاذبه‌های طبیعی و سبک زندگی‌ چند فرهنگی‌ ساکنان آن ، ورزشهای آبی و هوایی‌ ، بازارهای رنگارنگ و شبهای‌ شاد و شلوغ آلانیا  یکی‌ از محبوبترین استراحتگاه های  ساحلی را در حاشیه دریای مدیترانه برای گردشگران داخلی‌ و خارجی‌ ترکیه  به وجود آورده است .یکی‌ از معروفترین نمادهای شهر، قلعه آلانیا  می‌باشد که قدمت آن به سال ۱۲۲۵ می‌رسد.این شهر شامل دو اسکله بسیار زیبا می‌باشد که یکی‌ از آنها مخصوص قایقهای شخصی‌ و در نزدیکی‌ شهر قرار دارد و اسکله قدیمی‌ آلانیا که در حال حاضر بازسازی شده است در مرکز شهر است و مخصوص کشتیهای تفریحی و توریستی است . شما در  آلانیا میتوانید صدها رستوران و کافه‌ های سنتی و مدرن را در کنار یکدیگر ببینید و از آنها لذت ببرید .همچنین از فروشگاههای مواد قضایی‌ کوچک، مارکتهای بزرگ ، جواهر فروشی‌های ، مغازه‌های چرم ، فروشگاههای مبلمان ، بازارهای کشاورزی محلی و بازارهای توریستی خرید کنید و لذت ببرید.با سرمایه‌ گذاری تعداد زیادی از اروپاییان در آلانیا این شهر توریستی به شهر چند فرهنگی‌ تبدیل شده است و بالطبع از جذابیت بیشتری برخوردار شده است.با توسعه زیرساخت‌ها ، املاک ، آپارتمان ، ویلا  برای خرید  و یا  فروش در آلانیا  ترکیه ، هتلهای مدرن ، ساخت ویلا و آپارتمان های لوکس در آلانیا ،تقریبا ۳۵۰۰۰ اروپایی ملک  خریداری کرده و اغلب به صورت سالیانه در این شهر زندگی‌ میکنند . به علت وجود ساحل گسترده و زیبا و امکانات توریستی با کیفیت ،  آلانیا از محبوبیت بالایی‌ در بین افراد اروپایی و مردم محلی برخوردار است .
اولین چیزی که در هنگام ورود به آلانیا  توجه شما را به خود جلب می کند Alanya Castel است . که از آثار باقی مانده سلجوقی ها در قرن سیزدهم است و مثل تاجی بر فراز شهر قرار دارد و ورود شما را به شهر خوش آمد میگوید.در کنار castel قلعه سرخ و اسکله  آلانیا واقع شده است . خیابانی که در امتداد ساحل قرار دارد , پر از زستوران ها مغازه هایی است که تا بامداد باز هستند به همین دلیل توریستی ترین منطقه به حساب می آید.

از اماکن دیدنی و مراکز خرید آلانیا  می توان به موارد زیر اشاره کرد .

*   غار داملاتاش
*   غار چاتاک
*  رودخانه دیم یا دیم چای
*  منطقه پیکنیک کادی پینار و اوُبا
*  منظره تراس شهر آلانیا
*  ارک استراحتی اولاش
*  ییلاقها و تفرجگاههای شهر آلانیا
*  تفرجگاه دره توربه لیناس
*  پلاژهای شهر آلانیا