شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

آنکارا

آنکارا


آنکارا

آنکارا پایتخت و پس ازاستانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان است .
شهر آنکارا یکی از آن شهرهایی است که نزدیک به گسل آناتولی مرکزی بزرگ ترین گسل از آناتولی مرکزی است.
آنکارا مانند استانبول دارای بناهای تاریخی متعدد و مناظر زیبا نیست و در واقع، دانشجویان و اتباع خارجی وابسته به سفارت خانه ها هستند که شهر را پر رونق نموده اند.

آنکارا پایتخت پهناور ترکیه است که در دل خود از ساختمان های مدرن شهری، نهادهای دولتی و شرکت های تجاری گرفته تا دانشگاه ها و سفارت خانه های خارجی را جای داده است.

آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب حمل و نقل ترکیه محسوب می شود که دقیقا در مرکز کشور و قلات آناتولی قرار گرفته و راه را برای دسترسی مسافران به سایر مناطق مهم ترکیه هموار می کند.

آنکارا که نام آن در گذشته آنقوره بوده، دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است. قدمت آنکارا به عصر برنز و تمدن هاتیهایاها بر می گردد که در هزاره دوم قبل از میلاد مسیح در این منطقه می زیسته اند. در ضمن مراکز خرید زیادی در این شهر قرار دارد و هیچ کس دست خالی از آنجا برنمی گردد.

به دلیل وجود دانشگاه ها، مراکز دولتی و سفارت خانه های متعدد در آنکارا، بخشی از جمعیت شهر را دانشجویان، کارمندان و اتباع خارجی تشکیل می دهند.رشد اقتصادی این شهر بیشتر در زمینه صنعت ، بانکداری ، حمل و نقل و ارتباطات گردشگری می باشد . به طوری که این رشد اقتصادی در اقتصاد ترکیه نقش بسزائی را دارا میباشد .
اگرچه آنکارا شهری مدرن و بزرگ است ، اما بدون رودربایستی بایست گفت جذابیتی برای ارایه به منظور جذب گردشگران ندارد.

error: مطالب سایت محافظت شده