شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

فرودگاههای آنتالیا

  • فرودگاههای آنتالیا (1)
  • فرودگاههای آنتالیا (2)
  • فرودگاههای آنتالیا (3)
  • فرودگاههای آنتالیا (4)
  • فرودگاههای آنتالیا (5)
  • فرودگاههای آنتالیا (6)
  • فرودگاههای آنتالیا (7)
  • فرودگاههای آنتالیا (8)
  • فرودگاههای آنتالیا (9)
  • فرودگاههای آنتالیا (10)

فرودگاههای آنتالیا

 

فرودگاههای آنتالیا درقسمت شرقی شهر آنتالیا و 16 کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا واقع شده است.فرودگاه بین المللی شهر آنتالیا سومین فرودگاه شلوغ و پر رفت وآمد کشور ترکیه است.که عمدتا به علت تعدد و ازدیاد گردشگران در فصلهای بهار و تابستان است.

استان آنتالیا جزء یکی از استان های توریستی کشور ترکیه است و هر ساله تعداد زیادی توریست الخصوص در فصل های بهار و تابستان به آنتالیا سفر می کنند و مقصد بیش تر توریست ها در استان آنتالیا شهر آنتالیا ولانیا آ است و فرودگاه های این دو شهر یعنی آنتالیا و آلانیا یکی از پر رفت وآمد ترین فرودگاه ها در کشور ترکیه می باشد. آنتالیا دارای 2 فرودگاه بین المللی می باشد . از فرودگاههای آنتالیا میتوان فرودگاه بین المللی شهر آنتالیا و فرودگاه بین المللی قاضی پاشا را نام برد.

فرودگاه آنتالیا 3 پایانه دارد.
ترمینال یک و دو که برای پروازهای خارجی تعبیه شده اند.
ترمینال شماره 3 مختص پروازهای داخلی می باشد.

ترمینال شماره یک فرودگاه آنتالیا
ترمینال شماره یک فرودگاه بین المللی شهر آنتالیا داراس 3 طبقه می باشد طبقه اول سالن مربوط به چک این و سالن ورودی,طبقه دوم رستوران ها و کافه ها جای گرفته اند.
دوم رستوران ها و کافه ها جای گرفته اند.

فرودگاههای آنتالیا با جابجایی بالغ بر ۸٫۲۰ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۵ میلادی جایگاه سومین  فرودگاه پرتردد ترکیه و پانزدهمین فرودگاه پرتردد اروپا را به دست آورده است. فرودگاههای آنتالیا دارای سه پایانه مسافری شامل پایانه‌های ۱ و ۲ و ترمینال پروازهای داخلی است. از ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ پایانه ۱ به منظور انجام تعمیرات و بازسازی تعطیل بوده و تا پایان عملیات ساختمانی فقط از پایانه پروازهای داخلی و شماره ۲ برای جابجایی مسافران استفاده می‌شود. همچنین پایانه‌های فرودگاه مجهز به مجموعه فروشگاه‌ها و رستوران‌های متنوعی برای رفاه حال مسافران است.

ترمینال دوم فرودگاه بین المللی آنتالیا

این ترمینال جدیدتر از ترمینال شماره یک است .طبقه اول قسمت کنترل پاسپورت , گیت ها ی 63و64 وجود دارد و در طبقه دوم گیت های شماره 60,62,65,67 وجود دارد.

ترمینال شماره سوم فرودگاه بین المللی

این فرودگاه فقط جهت پروازهای داخلی است.

خطوط اصلی هوایی فرودگاه بین المللی آنتالیا:
سان اکسپرس
انوور ایر
کورندون
اسکای ایرلاینر
وولینگ
توماس کوک ایرلاینز
اطلس جت
آنادولوجت
بلو اکسپرس
بوراجت
ایزی جت
پگاسوس
ساراتوف ایرلاینر
داعستان ایرلاینر
ترکیش ایرلاینز
قطر ایرویز
اسپان ایر
و…
مسیرهای رفت و برگشت پروازهای فرودگاههای آنتالیا:

از آن جایی که شهر آنتالیا یک شهر توریستی می باشد و به واسطه جذابیت های آن هر ساله مسافران زیادی از کشورهای دور و نزدیک برای سفر شهر آفتابی آنتالیا را برمی گزینند از این رو فرودگاه شهر آنتالیا مقصد بسیاری از هواپیما ها می باشد .
فرودگاههای آنتالیا به شهرهای آنکارا,امستردام,برلین,بدروم,لندن,تبریز,مالانیا,مونیخ,دالامان,بروکسل,ارجان قبرس,میلان, دیارباکر,وان,ترابزون,استکهلم,مارسی,رو,تفلیس,تهران,وین,زوریخ,پاریس,خارکف,لینز,قونیه,ازمیر,کایسری و…پرواز دارد.

امکانات فرودگاههای آنتالیا

کرایه اتومبیل
داروخانه
فری شاپ
رزرواسیون هتل
ویلچر برای افراد مسن
پارکینگ
کافه و رستوران
صرافی
محل نگه داری امانات
نماز خانه

رستوران و کافه ها در فرودگاههای آنتالیا

در فرودگاه بین المللی آنتالیا مثل سایر فرودگاه های مطرح دنیا طبقه ایی از فرودگاه به رستوران ها و کافه ها اختصاص داده شده است.که مسافرین قبل از پرواز یا در هنگام ترانزیت می توانند در کافه ها ویا رستوران های فرودگاه بین المللی آنتالیا نوشیدنی و یا غذا میل کنند.از جمله رستوران ها و کافه های فرودگاههای آنتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود
برگرکینگ(Burger king)
کافه سرا(Cafee sera)
دونر با ویا(Doner by via)
پینیون(Pinon)
آیس کرم(Ice cream)
پوپیس( Popeyes)
ستارباکس(Starbucks coffee)
کباب فکتوری( The kebab factory)
و…
حمل و نقل از فرودگاههای آنتالیا به سایر نقاط شهر

اتوبوس در کشور ترکیه یکی از مقرون به صرفه ترین وسایل حمل ونقل هست که تقریبا تمامی خیابان ها را در ترکیه پوشش می دهد.اتوبوس شماره 600 و اتوبوس شماره 800 از فرودگاه شهر آنتالیا به سمت شهر آنتالیا حرکت می کنند ,ساعت کاری این دو اتوبوس از ساعت 6 صبح تا 11 شب می باشد. لازم به ذکر است این دو اتوبوس مثل بیش تر اتوبوس های شهر آنتالیا مجهز به سیستم وای-فای می باشد و به دلیل این که این دو اتوبوس از سمت فرودگاه حرکت می کنند کرایه اتوبوس 2 برابر سایر اتوبوس ها می باشد.

 

اگر بیلیط هواپیما را از ایرلاین اطلس جت خریداری کنید,ترانسفر شما از سمت فرودگاه تا مقصد موردنظر شما رایگان می باشد.

تراموا از فرودگاههای آنتالیا

از سال 2016 خط ترموای فرودگاه بین المللی راه اندازی شده است .2 ایستگاه ترموا در فرودگاه آنتالیا وجود دارد.یکی در ترمینال پروازهای داخلی و دیگری در ترمینال پروازهای بین المللی است.

تاکسیtaxi

تاکسی نیز یکی دیگر از وسایل حمل و نقل تعبیه شده در جلوی درب فرودگاههای آنتالیا قرار گرفته اند.البته تردد با تاکسی خیلی مقرون به صرفه نیست.

کرایه اتومبیل

در فرودگاههای آنتالیا شرکت کرایه اتومبیل وجود دارد که هزینه آن با توجه به مدل اتومبیل و مدت زمانی که می خواهید اتومبیل در اختیارتان باشد متفاوت می باشد.از جمله از شرکت های کرایه اتومبیل می توان به شرکت های زیر اشاره کرد
شرکت کرایه اتومبیل نشنال آلامو(Natinol Alamo)
شرکت کرایه اتومبیل آی توکار(Aytacar)
شرکت کرایه اتومبیل باجت(Budget)
شرکت کرایه اتومبیل تراولیوم(Travelium)
لازم به ذکر است برای کرایه اتومبیل حتما باید گواهینامه شما بین المللی شده باشد و مدت زمان اعتبار گواهینامه بین المللی یک سال ونیم می باشد.
شما می توانید با مراجعه به مراکز اصلی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی و یا مراجعه به یکی از نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران گواهینامه خود را بین المللی کنید.

پارکینگ فرودگاههای آنتالیا

در جلوی فرودگاه پارکینگ جهت نگه داری از خودرو طراحی شده است ,بهای پارکینگ با توجه به مدت زمان توقف خودرو متفاوت است.

فرودگاه قاضی پاشا آلانیا

از دیگر فرودگاه های استان آنتالیا باید به فرودگاه قاضی پاشا در آلانیا اشاره کنیم.فرودگاه قاضی پاشا آلانیا در سال1999 ساخت آن به اتمام رسید اما تا سال 2006 هیچ گونه فعالیتی نداشته است ومساحت فرودگاه بین المللی قاضی پاشا حدود 700\6 مترمربع است.
فاصله فرودگاه بین المللی آلانیا تا مرکز شهر حدود 6 کیلومتر است و با ماشین تقریبا 5 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد.

فرودگاه بین المللی آلانیا با شرکت های هواپیمایی ذیل همکاری دارد
یوراجت
فن ایر
هواپیمایی اسکاندیناوی
سان اکسپرس
کورندون
اسمال پلفت
و…

شهرهایی از فرودگاه بین المللی آلانیا پرواز هوایی دارند
امستردام,کپنهاگ,هامبورگ,تهران,استکهلم و…
قابل ذکر هست که بیش تر پروازها در فصول بهار و تابستان می باشد.

امکانات فرودگاه آلانیا
فری شاپ
داروخانه
صرافی
رزرواسیون هتل
ویلچر برای افراد سالخورده
پارکینگ( با ظرفیت 105 خودرو)
کرایه اتومبیل
محل نگه داری امانات
به عنوان نکته پایانی باید خاطر نشان شد فرودگاههای آنتالیا از قانون تکس فری( بدون مالیات) تبعیت می کنند به این معنا که اگر شما زیر 3 ماه در خاک ترکیه هستید و خریدی که انجام دادید بالای 120 لیرباشد, شما در فرودگاههای آنتالیا با ارائه فاکتور خرید خود, مبلغ مالیات افزوده بر کالای خریداری شده به شما بازگردانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *