شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

منطقه آوجیلار استانبول

  • منطقه آوجیلار آستانبول (1)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (2)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (3)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (4)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (5)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (6)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (7)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (8)
  • منطقه آوجیلار آستانبول (9)

منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول، بهترین منطقه در قلب استانبول ترکیه!

استانبول به عنوان بزرگ‌ترین شهر در کشور ترکیه با اقبال بسیار بالایی رو به رو است و به جهت پیشرفت‌های زیادی که در زمینه‌های مختلف شهری، اقتصادی، تفریحی و… به دست آورده است به یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شهر‌های کشور ترکیه تبدیل شده است. همین مسئله نیز باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری به این خاک پا بگذارند و ارزش و اعتبار گردشگری این منطقه را بالا ببرند. در این میان خیلی از افراد و اتباع خارجی به استانبول به عنوان مقصدی برای اقامت نگاه می‌کنند و به دنبال کسب و یافتن شرایطی برای زندگی در این شهر هستند.
طبیعتا استان و شهر استانبول دارای بخش‌ها و محله‌های متفاوتی است که هر کدام بنا بر شرایط و حال و هوای مختص به خود می‌توانند برای افراد مختلف مناسب باشند. محله‌های این استان و شهر با توجه به قدمت بالایی که دارند از نظر تاریخی و شهری قدرت نسبتا زیادی دارند که علاوه بر گردشگرانی که به طور سالانه با حمعیت بسیاری به آن‌ها مراجعه می‌کنند، گزینه خوبی برای کسانی که قصد اقامت دارند نیز به شمار می‌روند. در مطالب گذشته در رابطه با چند محله معروف و محبوب در قلب استانبول صحبت کردیم و آن‌ها را به شکل دقیق و موشکافانه بررسی کردیم. در این مطلب معرفی منطقه آوجیلار استانبول بپردازیم و ویژگی‌های آن را بررسی کنیم.

 

ویژگی‌های منطقه آوجیلار استانبول ترکیه در گذشته
منطقه آوجیلار که به ترکی استانبولی Avcılar نامیده می‌شود از ناحیه‌های اروپایی در استان استانبول است در ناحیه مرمره قرار گرفته است و بر اساس آمار سرشماری‌ای که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفته است جمعیتی بالغ بر سی صد و نود و پنج هزار و دویست و هفتاد و چهار نفر بوده است که قطعا تا به الان تعداد بسیار زیادی به این رقم اضافه شده است.
در زمان‌های قدیم مسیر جاده سواحل مرمره فضای مهمی برای زمان‌های جنگی به حساب می‌آمئه و به همین دلیل هم در زمان فتح استانبول نیرو‌های عثمانی تمام تلاش خود را می‌کردند که این منطقه از ترکیه را با خود ملیت ترکی پر کنند. به همین دلیل هم می‌توان گفت که حضور ملیت و مردم ترکیه در این منطقه از همین دوره آغاز شده است.
از ویژگی‌های بارز این منطقه در دوران قدیم می‌توان به معماری باستانی عثمانی در بنا‌های متعدد آن و همینطور زمین‌ها و مزرعه‌های سنتی اشاره کرد.

ویژگی‌های امروز منطقه آوجیلار استانبول کشور ترکیه
این منطقه تا نیمه دوم قرن بیستم به عنوان یک روستا و محله کوچک در کنار ساحل به همراه تعداد زیادی زمین باقی مانده بود، ولی از دهه ۱۹۸۰ به بعد رشد و پیشرفت این منطقه به شدت افزایش یافت و به میزان باورنکردی‌ای خانه و مسکن در این محله ساخته و بنا شد. در اینجا باید اشاره کنیم که این توسعه و رشد به خصوص در بخش بندری این منطقه به سعنت آن نیز کشیده شد و توسعه بسیاری پیدا کرد.

 

اگر تصمیم به مهاجرت و اقامت در استان استانبول را دارید و می‌خواهید منطقه آوجیلار استانبول را به عنوان مقصد خود در نظر بگیرید باید این را بدانید که به طور کلی می‌توان گفت که هزینه خانه‌ها و آپارتمان‌هایی که در مرکز محله اوجیلار و نزدیک دریا وجود دارد تقریبا زیاد است؛ بنابراین می‌توان گفت که برای زندگی در این محله باید تا حدودی بودجه خود را افزایش داده و یا در رابطه با هزینه خرید و اجاره منزل خود نگرانی و محدودیتی نداشته باشید. البته این مسئله را نمی‌توان به صورت مطلق گفت و طبیعتا همانطور که خانه‌ها و آپارتمان‌هایی با قیمت بالا در این محله به وفور موجود هستند شما می‌توانید با کمی جست و جوی بیشتر آپارتمانی مناسب با بودجه خودتان را پیدا کنید.
در کنار این موضوع نیز می‌توان اضافه کرد منطقه آوجیلار استانبول ترکیه شرایط مناسب و هیجان انگیزی را برای تفریحات گردشگران و ساکنان خود مهیا کرده است. در شرح این شرایط می‌توان گفت که مکان‌ها و امکاناتی برای نشستن و گذراندن اوقات فراغت در محوطه‌های شهر، رستوران ها، سینماها، مراکز خرید و… به وفور وجود دارند و شرایط خوبی را برای پشت سر گذاشتن چند ساعت تفریح و خرید مناسب و دلچسب برقرار کرده اند.

نکته جالبی که در منطقه آوجیلار استانبول  وجود دارند آن است که در بیشتر پیاده رو‌های این منطقه فست فود‌های آمریکایی وجود دارند که د. رکنار خیابان‌های باریک و مغازه‌ها و کافه‌های متنوع موقعیت متفاوت و جذابی را در منطقه آوجیلار به وجود آورده اند. این مسئله تا حدی پیش می‌رود که بسیاری از گردشگرانی که در این محله به گشت و گذار می‌پردازند در میان مغازه‌ها سرگردان می‌مانند که به کدامشان سر بزنند!

همین مسئله به نوبه خود می‌تواند شرایط مناسب برای اشتغال زایی را نشان دهد، چرا که وجود کافه‌ها و رستوران‌ها و هم چنین فروشگاه‌هایی با تعداد بالا نیروی کار زیادی را نیز احتیاج خواهد داشت؛ بنابراین حتی اتباع خارجی نیز در صورت اقامت در این محله می‌توانند به این مراکز مراجعه کرده و درخواست کار نمایند. برای اطلاع از نحوه اقامت کاری نیز می‌توانید به مطالب گذشته ما را که در آن‌ها به تفصیل در این رابطه صحبت شده است مطالعه نمایید.

 

دانشگاه استانبول در منطقه آوجیلار استانبول ترکیه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های منطقه آوجیلار استانبول، وجود یکی از دانشگاه‌های مهم این شهر در آن است. دانشگاه استانبول که در منطقه آوجیلار قرار دارد دانشکده‌های مختلفی اعم از مهندسی، مدیریت بازرگانی، ورزش و دامپزشکی دارد و از نظر علمی نیز سطح مطلوبی را به دست آورده است. این دانشگاه محوطه بسیار خوبی دارد و حمل و نقل اطراف آن نیز برای دانشجویان بسیار مناسب است؛ بنابراین اگر شما تصمیم به مهاجرت به کشور ترکیه و استان استانبول را دارید می‌توانید با زندگی در این محله علاوه بر اقامت در محله‌ای از شهری قدیمی و زیبا به راحتی به ادامه تحصیل نیز بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمیه خرید ملک در استانبول با مشاوران فارسی زبان پارسیان آنتالیا تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *