شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

هزینه های درمانی در ترکیه

  • هزینه های درمان در ترکیه (2)
  • هزینه های درمان در ترکیه (3)
  • هزینه های درمان در ترکیه (4)
  • هزینه های درمانی در ترکیه (1)

هزینه های درمانی در ترکیه

 

مهاجرت امری است پیچیده و سرشار از چالش هایی که پیش روی مهاجران قرار می گیرد. بنابراین برای کاهش این اتفاقات و دشواری ها، بهتر است قبل از هر اقدامی، در مورد تمامی شرایط و قوانین حاکم بر کشور مقصد آگاهی یافته و دانسته دست به عمل بزنید. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بنابراین باید در مورد تمامی نکاتی که با آن دست به گریبان خواهید شد به طور کامل مطالعه کنید. مبحث بهداشت و درمان از آن دسته از مواردی است که باید در مورد آن اطلاعات لازم را بیابید. یکی از مهم ترین نکات در این زمینه آگاهی از هزینه هایی است که ممکن است با آن مواجه شوید. از این رو ما نیز در این مطلب به سراغ بررسی هزینه های درمانی در ترکیه پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

 

لزوم استفاده از بیمه درمانی کشور مقصد هنگام سفر

به جز بحث مهاجرت، برای مسافرت نیز باید به مواردی همچون درمان و بهداشت، به طور دقیق اندیشیده و فکر شده ،اقدام کنید. شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که هنگام انتخاب و نحوه ی مسافرت، نسبت به مواردی هم چون بیمه درمانی بی اهمیت باشید. اما همیشه باید در نظر داشته باشید که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند! در آن زمان که به هر دلیلی محتاج دکتر و بیمارستان شدید، به خوبی درخواهید یافت که داشتن بیمه در طول مسافرتتان چقدر ضروری می نماید. از این رو امروزه تمامی شرکت های مسافرتی موظف هستند تمامی شرایط بیمه درمانی را برای مسافران خود توضیح داده و به آن ها اطلاعات کامل در این زمینه بدهند. اگر مسافر بنا به تصمیم خود اقدام به خرید بیمه درمانی نمی کند، شرکت های مسافرتی موظف اند از مسافرت تعهد نامه بگیرند که نشان دهنده ی عدم علاقه ی مسافر به خرید بیمه از جانب خودش است.

 

 

هزینه های درمانی در ترکیه

هزینه ها ی درمانی در ترکیه به طور کامل به نوع بیمه ی انتخابی و هزینه ای که برای آن می پردازید دارد. طبق قانون حاکم بر کشور ترکیه، کلیه ی افراد زیر هفده سال و بالای شصت و پنج سال نیازی به پرداخت هزینه برای بیمه شدن نداشته و بیمه ی آن ها کاملا رایگان خواهد بود. در غیر این صورت باقی افرادی که در بازه ی زمانی بین این سنین قرار می گیرند، مجبور به پرداخت هزینه برای بیمه درمانی هستند. به طور کلی هزینه ی بیمه درمانی برای افراد بین هجده تا بیست و سه سال، حدود ۴۰۰ لیر در سال خواهد بود. این رقم برای افراد تا شصت و پنج سال چیزی حدود ۳۰۰۰ لیر در سال خواهد شد.

 

اگر برای ادامه ی روند درمان به مراکز درمانی ترکیه مراجعه کنید بر اساس نوع بیمه ۱۰ تا ۴۰ درصد از هزینه های درمانی باید توسط خود شخص شما پرداخت شود و باقی هزینه های توسط بیمه پرداخت خواهد شد. البته بیمه هایی هستند که تمامی هزینه های درمانی در ترکیه را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهند. این نوع از بیمه ها مسلما نیازمند پرداخت هزینه های سالیانه  بیشتری نیز می باشند. اگر به بیماری خاص و حادی دچار نشدید، می توانید از خدمات رایگان موجود در داروخانه ها بهره برید. برای استفاده از این ویژگی، باید به داروخانه ها مراجعه کرده و از خدمات پزشکی داروخانه ها استفاده کرده و نسبت به دریافت داروهای خود اقدام کنید.

 

 

خدماتی که توسط بیمه درمانی در ترکیه مورد پوشش قرار می گیرد

بیمه درمانی در ترکیه موارد بسیاری را تحت پوشش خود قرار می دهد. اما سقف این موارد تماما بستگی به هزینه ای که شما برای بیمه پرداخت می کنید دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت بیمه های درمانی انواع مختلفی دارد و سقف و مبلغی را که پوشش میدهد نیز متفاوت است. نکته ی قابل توجه در این مورد این است که  برخی از  بیمه ها در مقصد هزینه شما را پرداخت می کنند اما برخی دیگر این قابلیت را ندارند و باید مدارک بیمارستان و هزینه ای را که پرداختید ، بعد از بازگشت از  مسافرت بپردازید. به طور کلی هزینه درمانی در ترکیه شامل موارد زیر می شود:

هزینه ی MRI ، هزینه های بستری شدن در بیمارستان، رادیولوژی و تصویر برداری، ویزیت پزشک و آزمایش ها، کلیه خدماتی که در بیمارستان ها به بیماران ارائه می شود، پیوند اعضا، درمان های سرپایی و دندان پزشکی و جراحی بینی. لازم به ذکر است دو مورد آخر شامل موارد زیبایی نمی باشد و صرفا در صورت رخ دادن حادثه و تصادفی که منجر به درمان های دندان پزشکی و یا جراحی بینی شود، هزینه های درمانی در ترکیه پرداخت خواهد شد.

 

 

خدماتی که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار نمی گیرد

مواردی از جمله حوادث طبیعی شامل این گونه بیمه ها نمی شود. برای مثال سیل، زلزله، آتشفشان، رانش زمین از جمله این موارد هستند. هم چنین حوادثی چون جنگ، شورش، اغتشاش عمومی، اقدامات تروریستی و فعل و انفعالات هسته ای نیز از جمله مواردی هستند که توسط بیمه درمانی مورد پوشش قرار نمی گیرند. هم چنین انجام ورزش های حرفه ای و یا ورزش هایی که خطرناک تلقی می گردند مانند اسکی، پرش با چتر، صخره نوردی و … جز این موارد هستند.

 

از طرفی استفاده از وسایلی که به عنوان وسیله عمومی حمل و نقل شناخته نشده اند، هزینه های مرتبط با بیماری هایی که فرد مسافر قبل از سفر به ترکیه به آن دچار بوده است، هزینه های اقدامات پیشگیرانه برای انواع مریضی ها مثل واکسیناسیون، بیماری ها و یا عوارضی که ناشی از مصرف ارادی الکل، دارو و یا مواد مخدر در خارج از کشور به وجود آمده باشند، اقدامات توانبخشی، پروتز ها، وسائل توانبخشی مانند عینک، عصا، کلیه بیماری های شیوع یافته در جهان نیز در لیست مواردی قرار می گیرند که توسط بیمه های درمانی کشور ترکیه مورد پوشش قرار نمی گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطالب سایت محافظت شده