شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

وارث املاک در ترکیه

  • وراثت املاک در ترکیه (1)
  • وراثت املاک در ترکیه (2)
  • وراثت املاک در ترکیه (3)
  • وراثت املاک در ترکیه (4)
  • وراثت املاک در ترکیه (5)

وارث املاک در ترکیه

بنا بر لایحه ای که مجلس ملی ترکیه در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۲ در مورد خرید و فروش املاک و مستغلات به اتباع خارجی تصویب کرد. شهروندان ۱۲۹ کشور از جمله : ایران، تاجیکستان، افغانستان، قطر، عربستان و … قادر به خرید و فروش ملک مسکونی، تجاری و زمین در ترکیه بوده و حداکثر فروش ملک به ۳۰ هزار هکتار افزایش داده شده است . ممنوعیت کامل خرید املاک در ترکیه برای کشورهای : ارمنستان، یمن، کوبا، نیجریه، سوریه و کره شمالی می باشد

 

 وراثت املاک در ترکیه

 

در قوانین داخلی کشور ترکیه، قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت “اصل عمل متقابل” بوده به این معنی که این قانون به همان صورتی برای یک شهروند خارجی اجرا می گردد که در مورد یک شهروند ترک در کشور متبوع وضع گردیده است. در مورد شهروندان آن دسته از کشور هایی که حق اجازه خرید ملک را در ترکیه دارند ولی در کشور مربوطه این حق به اتباع ترک داده نمی شود همانند ایران، قانون ارث به صورت موروثی می باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی، دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در غیر اینصورت ارث مطابق قانون ایران به همسر و فرزندان مالک خواهد رسید

کسب هر ملک و مستغلات یک سرمایه گذاری جدی است . البته که ما برنامه ریزی ما استفاده از اموال برای مدت طولانی و با خوشحالی است با این حال، همه ما می دانیم که ابدی نیستیم . پس بعد از فوت ما چه اتفاقی برای مستغلات ما می افتد؟ به چه کسی اجازه داده خواهد شد تا در آنجا زندگی کند؟ تبدیل شدن به یک وارث قانونی حتی در کشور خودتان بسیار پیچیده است و هنگامی که پای املاک خارجی به میان می آید وهمراه با فقدان آگاهی از زبان و قوانین و آداب و رسوم همراه می شود ، همه چیز پیچیده تر می شود. با ما همراه باشید تا در این مقاله وراثت املاک در ترکیه را توضیح دهیم

وراثت املاک در ترکیهبرای خارجیان دقیقا مانند شهروندان ترکیه اعمال می شود. هنگام تقسیم ارث برای اموال غیر منقول ترکیه ، نام وراث را از کشور شما به صورت رسمی خواستار می شود .

بنابراین پیشنهاد ما به شما ایجاد یک وصیت نامه( برای اموال خود در ترکیه) توسط دفتر اسناد رسمی در کشور خود ، و مشابه همان در کشور ترکیه می باشد . ایجاد وصیت نامه در ترکیه فقط یک روز کاری طول می کشد ولی با این کار بسیاری از مشکلات احتمالی در آینده رفع خواهد شد.

برای شروع، شما باید مدارک زیر را آماده کنید:(وراثت املاک در ترکیه)

۱)پاسپورت و کپی آن

۲)تاپو و کپی آن

۳)کپی پاسپورت های وراث

۴)۴ قطعه عکس

شما هم چنین نیاز به یک مترجم رسمی ، دفتر اسناد رسمی و دو شاهد دارید . لطفا توجه داشته باشید که برای وراثت املاک در ترکیه شهود باید شهروندان ترکیه باشد .یک روز قبل از رفتن به دفتر اسناد رسمی ، پاسپورت خود را به زبان ترکی ترجمه و آماده کنید.

در روز امضای اسناد ، همراه با مترجم رسمی به یک بیمارستان دولتی مراجعه کرده و گواهی نامه سلامت روان را دریافت کنید .

این گواهی فقط برای یک روز معتبر است، بنابراین شما اوایل صبح باید به بیمارستان رجوع کنید . دفتر اسناد رسمی در ترکیه تا ساعت ۵ کار می کنند.(وراثت املاک در ترکیه)

با گواهی و اسناد ذکر شده در بالا ، به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید .شاهدان نیز باید کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشند .

دفتر اسناد رسمی وصیت نامه را آماده میکند . مترجم بصورت شفاهی و به زبان خود شما آن را برای شما بازگو می کند .

وصیت نامه در ۳ نسخه تهیه و در هر یک از آنها عکس و امضای وصیت کننده و دو شاهد دیگر نیاز است .

یک کپی برای خود فرد ، یک کپی در دفتر اسناد رسمی و نسخه سوم به وزارت نفوس فرستاده می شود .

در زمان لازم برای اجرای قانون وراثت املاک در ترکیه، وارث می توانند با ارایه این نسخه و گواهی فوت و اسناد مربوطه به عنوان وارث با یک وکیل در ترکیه تماس حاصل کنند .

بر این اساس ، وکیل با ارائه کامل مدارک از دادگاه درخواست انتقال اموال به وارث یا وارثان را میکند . این حالت معمولا زمان بسیار کمی طول می کشد.

پرسنل شرکت ما میتوانند تمامی مدارک و اسناد لازم را تهیه و تمامی مراحل را برای شما سازماندهی کنند .

ما برای شما آرزوی یک زندگی شاد و طولانی در ترکیه می کنیم .

مشاوره های رایگان در مورد خرید ملک در آنتالیا و قانون وراثت املاک در ترکیه را از مشاوران شرکت پارسیان آنتالیا بخواهید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطالب سایت محافظت شده