شرکت رسمی پارسیان آنتالیا | اقامت ترکیه , خرید ملک در ترکیه , خرید آپارتمان در آنتالیا

اخبار

توضیحات اخبار

کاپادوکیای ترکیه

  • کاپادوکیای ترکیه (1)
  • کاپادوکیای ترکیه (2)
  • کاپادوکیای ترکیه (3)
  • کاپادوکیای ترکیه (4)
  • کاپادوکیای ترکیه (5)
  • کاپادوکیای ترکیه (6)
  • کاپادوکیای ترکیه (7)

کاپادوکیای ترکیه

 

کاپادوکیای ترکیه شهری با هزاران سال قدمت در زبان ترکی کاپادوکیا به معنای اسب های زیبا میباشد . کاپادوکیای ترکیه یکی از سه شهر صخره ای در دنیا میباشد . در واقع در اثر فعالیت های آتشفشانی کوههای این منطقه و خروج گدازه هایی آتشفشانی از کوههای این منطقه موجب شده است تا یکی از زیباترین مناطق دنیا به وجود بیاید .
کاپادوکیای ترکیه یکی از جواهرات تاریخی در ترکیه بوده و می‌توانید مطمئن باشید که توسط غنا­ی تاریخی و فرهنگی که در آنجا وجود دارد شگفت‌زده خواهیدشد. از خرابه‌های رو به زوال، موزه‌ها و بناهای تاریخی معروف گرفته تا چشم‌اندازهای طبیعی دست‌نخورده و تحسین‌برانگیز طبیعتی که در آن وجود دارد، کاپادوکیا رویای هر مسافر ماجراجو و بی­‌باکی است.

کاپادوکیا در زبان ترکی به معنای اسب های زیبا می‌باشد. این شهر یکی از سه شهر صخره‌ای در دنیا می‌باشد که در اثر فعالیت های آتشفشانی کوههای این منطقه و خروج گدازه هایی آتشفشانی این شهر به وجود آمده که یکی از زیباترین مناطق دنیا به حساب می آید. شهر کاپادوکیای ترکیه به دلیل موقعیتش در طول تاریخ یکی از نقاط استراتژیک ترکیه به حساب ‌آمده است.

همچنین مسیرهای تجاری مهم از جمله جاده ابریشم از این نقطه عبور کرده است. کاپادوکیا به دلیل فعالیت های تجاری خود، در طول تاریخ مورد تاراج و یورش قرار می‌گرفته است بنابراین ساکنین این منطقه برای محافظت از خود در برابر این حملات به غارها پناه می‌برده اند.

کاپادوکیای ترکیه در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین نقاط ترکیه است. کاپادوکیا در کل جهان به عنوان یکی از مناسب ترین مقاصد برای پرواز با بالن هوای گرم شناخته می شود.

از این رو سالانه توریست های زیادی از سراسر دنیا به کاپادوکیای ترکیه می آیند و با بالن های اجاره ای به آرامی بین دهانه های آتشفشانی، لانه کبوترها و باغ ها، از طریق دره های بی نظیر که هریک تشکیلات صخره ای، رنگ و خصوصیات متمایزی دارند، پرواز می کنند و پس از آن بر فراز دره های تنگ معلق میشوند.

شهر کاپادوکیای ترکیه در سال ۱۹۸۵ از طرف یونیسکو جزو میراث فرهنگی جهان شناخته شده و ثبت گردیده است.

پارک ملی گورمه (Goreme National Park)
کل این پارک دارای مجموعه‌ای نفیس از کلیساهای قدیمی، غارها و بناهای تاریخی است که می‌توانید کاملاً آزادانه در آن­ها پرسه بزنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از سفر به این پارک زیبا، یک کتاب راهنما بخرید یا این‌ که در یکی از تورهای موجود ثبت‌نام کنید تا مطمئن شوید که هیچ‌کدام از نقاط دیدنی این پارک را از دست نخواهید داد.

خانه‌های دست­‌کند و غارمانند کاپادوکیای ترکیه (Cappadocia Cave Dwellings)
شباهت بسیار عجیبی بین این شهر و هلمزدیپ (Helms deep) ارباب حلقه‌ها وجود دارد و کاپادوکیا به شهر غارها­ی دست­‌کند معروف است. خانه‌ها و سکونت‌گاه‌های بسیاری سراسر شهر وجود دارد که تمامی بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌سازد. برخی از خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی که شما می‌توانید به آن‌ها سر بزنید، دست‌نخورده و بی‌عیب هستند.

هر کدام از این مکان‌های دست­‌کند کاربری‌های متفاوتی دارد که می‌توان به مواردی چون کلیسا، موزه‌های نقاشی‌شده، منزل‌ مسکونی و حتی هتل اشاره کرد. اگر از روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی دیدن کرده باشید، به خوبی متوجه خواهیدشد درباره چه موضوعی صحبت می‌کنیم، هرچند این غارهای دست‌کند در کاپادوکیای ترکیه از تعداد و وسعت بیشتری نسبت به روستای کندوان ایران برخوردار است.

بالون‌های پروانه‌ای (Butterfly Balloons)

کاپادوکیای ترکیه به خاطر وجود بالون‌های هوای گرم بسیار مشهور و معروف شده‌است. شرکت‌های بسیاری در این ناحیه وجود دارند که به شما فرصت پرواز بر فراز کوه‌ها و دره‌های زیبا را می‌دهند و خوب است که بدانید بالون پروانه‌ای شهرت جهانی دارد. افرادی که این بالون‌ها را هدایت می‌کنند، بسیار حرفه‌ای هستند و می‌توانند بهترین و ایمن‌ترین سفر و تجربه‌ی پرواز را در اختیار شما قرار دهند.

اگر برایتان امکان داشت، سعی کنید پرواز با بالون خود را در زمان غروب و یا طلوع خورشید برنامه‌ریزی کنید، چون فقط تحت این شرایط مطمئن خواهید بود که مناظری را مشاهده می‌کنید که تا آخر عمر خود فراموش نخواهید کرد. اگر هم اهل عکاسی هستید، امکان ثبت تصاویر بی‌نظیری را به دست خواهیدآورد.

 

صومعه­‌سرای سلیمه (Selime Monastery)
این صومعه‌­سرا در نگاه اول از کوه‌های اطرافش قابل‌ تشخیص نیست. صومعه‌ی سلیمه هنوز هم بنایی است که به خوبی در دل سنگ‌های آتش‌فشانی حفاری‌شده و ماهیت واقعی خویش را در آن پنهان کرده‌است، شاید هدف سازندگان آن نیز همین بوده تا برای حفاظت بیشتر از دوردست قابل رویت نباشد.

این بنای دست­‌کند برای عبادت ساخته شده بود و هنوز هم حاوی بسیاری از آثار باستانی است که در گذشته به عنوان مناسک مذهبی مورد استفاده قرار می‌گرفت. همچنین بسیاری از نقاشی‌های باستانی روی دیوارهای آن وجود دارد؛ بنابراین بازدید از این مکان روحانی و جذاب را نباید از دست بدهید.

 

دره‌ی رز (Rose Valley)
قلعه یوچی‌سار (Uchisar Castle)
دودکش‌های جن و پری (Fairy Chimneys)
پاسابگ (Pasabag)
دودکش های جن و پری
دودکش های جن و پری

یکی از محبوب ترین مکان هایی که در کاپادوکیای ترکیه وجود دارد، دودکش های جن و پری را میتوان نام برد.

حقایقی جالب درباره کاپادوکیای ترکیه (Cappadocia)، سرزمین اسب‌های زیبا
یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه
کاپادوکیا منطقه‌ای تاریخی است که در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. نام این منطقه همواره در سراسر تاریخ به خصوص در متون مسیحیان آمده است و به عنوان محلی پر از شگفتی شناخته می‌شود.

تاریخ کاپادوکیای ترکیه

در اواخر عصر برنز، کاپادوکیا با نام هتی (Hatti) شناخته می‌شده و مرکز قلمرو هیتی‌ها در خاتوشا بوده است. پس از پایان حکومت هیتی‌ها، در کاپادوکیا حکومت ارباب رعیتی برقرار شد و در همان زمان بود که قلعه‌هایی مستحکم در آن ساخته شد و بعد‌ها از این قلعه‌ها به عنوان مکانی برای نگهداری برده‌های خارجی استفاده شد.

گردشگری امروز کاپادوکیای ترکیه

از آنجایی که این منطقه پر از دیدنی‌های جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی است، بسیار مورد علاقه‌ی گردشگران است. مناطق دیدنی این ناحیه، چهار مکان یعنی شهر‌های نوشیر، کایسری، آکسارای و نیگده را تشکیل می‌دهد.

مناطق دیدنی دره سرخ کاپادوکیای ترکیه
این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

گورمه
روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

شهر زیرزمینی کایماکلی کاپادوکیای ترکیه

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

موزه فضای باز زلو
این موزه در ابتدا و در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است. اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، این روستا ممنوعه اعلام شد. در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد.

معبد اسکی گوموسلر
این معبد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع است. در این معبد نقوشی به چشم می‌خورند که قدمت آن‌ها به قرن یازده می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مطالب سایت محافظت شده